Roudenský běh - informace

Jedná se o druhý nejstarší kros pořádaný na území města Plzně od roku 1978. Specialitou závodu je boj o sprinterskou, vrchařskou prémii a o nejrychlejšího závodníka nad 100 kilogramů při hlavním závodu Velké ceny Prazdroje. Trať je krosová a je vhodná jak pro amatéry, tak ostřílené závodníky. Samozřejmostí je spousta dětských závodů. Oceněni jsou i nejmladší a nejstarší běžec.

Traťový rekord hlavního závodu mužů drží od roku 2019 Tomáš Jaša s časem 17:24:02, mezi ženami je od roku 2017 šampionkou Petra Šmákalová s časem 19:56:36.

Závodníci se mohou přihlašovat online, nebo přímo na místě závodů od 9 hodin, konec přijímání přihlášek bude vždy 30 minut před startem dané kategorie. Startuje se z hřiště TJ Prazdroj Plzeň na Roudné v čase od 10:00 do 11:20.

V mládežnických i dospělých kategoriích závodili i pozdější medailisté z OH, MS, ME, SP v různých sportovních odvětvích. Jako příklad uvádíme: Martin Jakš, Aleš Razím – Běžecké lyžování. Pavel Soukup, Jiří Mužík, Tereza Petržílková, Jan Hanzl – atletika. Radek Šlouf, Karel Kožíšek, Anna Kožíšková – rychlostní kanoistika. Štěpán Kodeda – orientační běh. Přemysl Švarc, Jan Řehula – triatlon. Eva Krejčová, Andrea Hlaváčková – tenis a mnoho dalších z dalších sportovních odvětví.

Generální partneři závodu jsou VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNA a VOLKSBANK RAIFFEISENBANG NORDOBERPFALZ eG

Partnery závodu jsou Plzeňský kraj, město Plzeň, Nadace 700 let města Plzně a Svaz lyžařů České Republiky.

 

partneři