Mikulášská Berla - informace

Jedná se o jeden z nejstarších krosů na území města Plzně. Pořádaný od roku 1978 oddílem rychlostní kanoistiky Slavia VŠ Plzeň. Konkrétně panem Alešem Vernerem. Od roku 2022 Se Mikulášská Berla zároveň běhá jako jeho memoriál. V letech 2020 až 2021 závod nebyl pořádán z důvodu Covidu. V roce 2022 jsme se za lyžařský oddíl TJ Prazdroj Plzeň rozhodli, že společně s dcerou pana Vernera Bárou, která je zároveň ředitelkou závodu závod uspořádáme aby byla zachována tradice Mikulášského krosu. Tento závod byl vždy hlavně kanoistickým krosem, kterého se zúčastňovali mistři Světa, Evropy a OH medailisté. Například Karel Kožíšek, Radek Šlouf, Mario Kellner, Jiří Kubíček, Pavel Hecler, Martin Kučera, Barbora Vernerová, Jakub Niebauer a další.

Závodníci se mohou přihlašovat online, nebo přímo na místě závodů od 9 hodin, konec přijímání přihlášek bude vždy 30 minut před startem dané kategorie. Startuje se z hřiště TJ Prazdroj Plzeň na Roudné v čase od 10:00 do 11:20.

Partnery závodu jsou Plzeňský kraj, město Plzeň, Nadace 700 let města Plzně, Miroslav Duda PPZ, KLUCINADOMA, oddíl běžeckého lyžování Prazdroj Plzeň, Barbora Vernerová.

partneři